Ametyst

Ametyst

with Brak komentarzy

Ametyst to kamień półszlachetny używany w jubilerstwie. Jest przezroczystą odmianą kwarcu mlecznego (SiO2) o fioletowym zabarwieniu. Swój kolor zawdzięcza przede wszystkim domieszce żelaza.

Nazwa kamienia pochodzi od greckiego słowa amethysos, które oznacza „trzeźwy”. W sanskrycie Ćamunda nazwę tą tłumaczy się jako „przynoszący szczęście”, a w języku hebrajskim oznacza ona achlamach, czyli „dający miłe sny”.

Ametyst w pracy

Amulet ametyst | Pióro wieczne zdobione ametystem
Amulet ametyst | Pióro wieczne zdobione ametystem

Ametyst to idealny kamień dla dyplomatów, negocjatorów i ludzi biznesu. Uspokaja gniewne temperamenty i daje wyraźną przewagę w sytuacjach, w których wymagana jest debata. Używając pióro wieczne z ametystem zapewniasz sobie powodzenie w interesach i negocjacjach biznesowych.

Ametyst to również talizman do wspomagający zawody kreatywne (zwłaszcza w ciemniejszych odcieniach).Jest często używany jako Kamień Artysty, Kamień Kompozytora, Kamień Wynalazcy, Poety i Malarza.

Zdrowotne właściwości ametystu

Ametyst zwiększa produkcję hormonów i stymuluje współczulny układ nerwowy i gruczoły dokrewne do optymalnej wydajności. Wspomaga dotlenienie krwi, pomaga w leczeniu przewodu pokarmowego, serca, żołądka i skóry. Ametyst noszony przy sobie wzmacnia układ odpornościowy i zmniejsza siniaki, ból i obrzęki. Był stosowany z doskonałymi efektami jako eliksir w leczeniu zapalenia stawów.

Uważa się, że ametyst łagodzi objawy szumów usznych i innych zaburzeń słuchu i jest bardzo korzystny w leczeniu bezsenności, zwłaszcza spowodowanej nadpobudliwością umysłu. Działa uspokajająco i kojąco na impulsy nerwowe w mózgu.

Jego energia łagodzi bóle głowy i migreny oraz zmniejsza stres i napięcie nerwowe. Może być stosowany w leczeniu zaburzeń psychicznych i stabilizacji zaburzeń równowagi mózgu, ale nie powinien być stosowany w przypadkach paranoi lub schizofrenii.

Właściwości metafizyczne ametystu

Współcześnie ametyst jest nadal niezwykłym kamieniem duchowości i zadowolenia, znanym ze swoich metafizycznych cech uspokajania umysłu i inspirowania wzmocnionego stanu medytacji. Ametyst jako amulet oczyszcza aurę z wszelkich negatywnych energii lub przywiązań i tworzy ochronną tarczę Światła wokół ciała, pozwalającą pozostać czystym i skoncentrowanym podczas otwierania się na duchowe przewodnictwo.

Ametyst stymuluje trzecie oko i czakrę korony, poprawiając percepcję poznawczą, a także przyspieszając rozwój zdolności intuicyjnych i psychicznych. Zapoczątkowuje mądrość i większe zrozumienie oraz jest kamieniem pocieszenia dla tych, którzy opłakują utratę ukochanej osoby.

Ametyst zwiększa kreatywność i pasję. Wzmacnia wyobraźnię i intuicję oraz doskonali procesy myślowe. Pomaga w przyswajaniu nowych pomysłów, wprowadzaniu myśli w życie i realizowaniu projektów. Ametyst jest dobrze znany jako talizman skupienia i sukcesu.

4.7/5 - (3 votes)
Komentarze zostały wyłączone.