Awenturyn

with Brak komentarzy

Awenturyn (awanturyn, kwarc awenturynowy) – kamień półszlachetny z gromady krzemianów, odmiana kwarcu z domieszką chromu. Jest agregatem zbudowanym z ziaren kwarcu i łusek miki.

Nazwa pochodzi od wł. aventura – przygoda.

Awenturyn w miejscu pracy

Amulet awenturyn | Pióro wieczne z awenturynem
Amulet awenturyn | Pióro wieczne z awenturynem

Awenturyn wzmacnia kreatywność i motywację oraz zachęca do wytrwałości w pokonywaniu życiowych i zawodowych przeszkód. Wzmacnia również determinację i zdolności przywódcze.

Amulet ten powinny mieć zatem przy sobie osoby, które sprawują stanowiska kierownicze, gdyż sprzyja on umiejętnościom w zarządzaniu ludźmi, pozwala podejmować świadome i sprawiedliwe decyzje.

Dodatkowo awenturyn łagodzi skutki oddziaływania pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez telefony komórkowe i urządzenia emitujące sygnał wi-fi. 

Zdrowotne właściwości awenturynu

Zielony awenturyn jest szczególnie pomocny dla serca i jest polecany osobom z chorobami serca, zaburzeniami krążenia lub rekonwalescentami po operacji lub chorobie. Stymuluje życiodajną energię w całym ciele, pobudza aktywność i ruch, wspomagając regenerację fizyczną.

Uważa się również, że awenturyn korzystnie wpływa na wzrok, płodność i problemy układu moczowo-płciowego. Pomaga w leczeniu nadnerczy, płuc, grasicy i układu nerwowego.

Awenturyn | Amulet

Sfera duchowa i metafizyczna

Kojąca energia zielonego awenturynu równoważy ciało emocjonalne, prowadząc w kierunku wewnętrznej harmonii. Uspokaja nerwowość, złość i irytację oraz pomaga pozbyć się codziennego stresu związanego z gorączkowym trybem życia. Uspokaja wędrujące myśli i poprawia sen.

Awenturyn zachęca do postrzegania trudności życiowych jako nietrwałych, jako okazji do rozwoju w nowym kierunku i do przyjęcia wszystkiego w spokoju. Budzi uczucie lekkości, a nawet humoru, które może następnie pobudzić na nowo poczucie optymizmu, radości i nadziei.

Awenturyn używany jest do oczyszczania i aktywowania czakry serca w celu uzyskania ogólnego dobrego samopoczucia i spokoju emocjonalnego. Energia kryształu usuwa blokady, pomagając nam jasno zrozumieć nasze własne potrzeby i emocje.

 

4.7/5 - (3 votes)
Komentarze zostały wyłączone.