Czerwony jaspis

Czerwony jaspis

with Brak komentarzy

Jaspis czerwony – skała osadowa, zbita, drobnoziarnista, zbudowana z chalcedonu i kwarcu. Zawartość tlenku żelaza na poziomie 0,6% barwi skałę nadając jej charakterystyczny czerwonawy kolor.
Nazwa pochodzi od greckiego iaspis – 'cętkowany kamień’.

 

Czerwony jaspis w działalności zawodowej

Amulet jaspis | Pióro wieczne z czerwonym jaspisem na koronie
Amulet jaspis | Pióro wieczne z czerwonym jaspisem na koronie

Czerwony jaspis noszony przy sobie wspomaga we wszystkich pracach wymagających siły fizycznej i wytrzymałości.

Jaspis jako amulet zapewnia energię, czujność i wytrzymałość emocjonalną wszystkim, którzy muszą być stale skoncentrowani i skoncentrowani na zadaniu.

Kamień pobudza również pasję w pracy twórczej, dodając energii do kontynuowania prac projektowych, nawet gdy początkowe podekscytowanie osłabło.

Zdrowotne właściwości jaspisu

Minerał pomaga regulować metabolizm organizmu, zapewniając siłę i witalność oraz zwiększając wytrzymałość fizyczną. Jest to szczególnie korzystne dla osób potrzebujących dodatkowego wsparcia podczas długotrwałej choroby, urazu lub hospitalizacji.

Uważa się, że czerwony jaspis wspomaga układ krążenia, odtruwa krew, oczyszcza wątrobę i drogi żółciowe. Wzmacnia serce i poprawia krążenie. Może być przydatny w leczeniu niedokrwistości i przy chorobach serca, jak również w rekonwalescencji po operacjach bajpasów lub po przeszczepach.

Jaspis - właściwości metafizyczne

Czerwony jaspis to kamień wsparcia, amulet zapewniający siłę w walce z emocjonalną dominacją innych i odwagę do przezwyciężenia przemocy domowej. Jest kamieniem wspierającym i wyciszającym. Wpływa na nasze kontakty z otoczeniem, ułatwia kontakty z ludźmi, łagodzi konflikty. Uzdrawia relacje międzyludzkie w rodzinie i w pracy. To również doskonały kamień odwagi i siły dla dziecka, wspaniały budowniczy zaufania.

Czerwony jaspis stymuluje czakrę podstawy (korzenia), znajdującą się u podstawy kręgosłupa i kontroluje energię odczuwania kinestetycznego i ruchu. Jest ona podstawą  energii fizycznej i duchowej dla ciała. Kamienie umieszczone na czakrze podstawy pomagają ustabilizować i energetyzować cały organizm.

4.7/5 - (3 votes)
Komentarze zostały wyłączone.