Jadeit

with Brak komentarzy

Jadeit – minerał z gromady krzemianów łańcuchowych (bogaty w związki chromu i żelaza), zaliczany do grupy piroksenów. Minerał należy do grupy minerałów rzadkich.
Greckie „ischias” oznaczające „ból w biodrze” lub hiszpańskie „higado” – „wątroba”, dały początek nazwie „jadeit”.
W astrologii oznacza władzę i fortunę i jako amulet wspiera spokojne życie, bez gniewu oraz negatywnych emocji.

Jadeit w miejscu pracy

Amulet jadeit | Pióro wieczne z zielonym jadeitem
Amulet jadeit | Pióro wieczne z zielonym jadeitem

Jadeit zielony – dla kogo? Dla handlowców! Już za dawnych lat kupcy trzymali go w ręce podczas negocjacji, a współcześnie polecany jest natomiast biznesmenom. Dzięki niemu targowanie się będzie skuteczne, a każda decyzja zostanie podjęta w mgnieniu oka. Przynosi harmonię i szczęście w relacjach biznesowych i rodzinnych oraz dostatek materialny.

Jako profesjonalny kamień wsparcia, pomaga lekarzom, pielęgniarkom, weterynarzom w postawieniu trafnej diagnozy.

Zdrowotne właściwości zielonego jadeitu

Jadeit jest silnym kamieniem oczyszczającym, zwiększającym filtrację organizmu i narządy wydalające. Jest doskonały do ​​leczenia nerek, śledziony i gruczołów nadnerczowych, usuwania toksyn oraz równoważenia płynów i stosunków woda-sól / kwas-zasady w organizmie. Pomaga również w leczeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych.

Kamień ma właściwości regenerujące, pozwalając zarówno systemom komórkowym, jak i szkieletowym na regenerację. Pomaga w usuwaniu bólu związanego z pooperacyjnym gojeniem się ran. Jest szczególnie przydatny w leczeniu po operacji plastycznej lub rekonstrukcyjnej spowodowanej chorobą szpecącą lub urazem.

Zielony Jadeit | Zodiakalny kamień mocy

Sfera duchowa i metafizyczna

Zielony jadeit stabilizuje osobowość, integruje umysł z ciałem, stymuluje pomysły i sprawia, że zadania są mniej złożone i łatwiejsze do wykonania. Zapewnia i wzmacnia pewność siebie, samodzielność i samowystarczalność.

Minerał poprawia zapamiętywanie snów i uwalnia stłumione emocje poprzez proces śnienia.

Jadeit równoważy i harmonizuje czakrę serca, pomagając zarówno w emocjonalnym, jak i fizycznym samopoczuciu. Reguluje nasze interakcje ze światem zewnętrznym i kontroluje to, co akceptujemy, a czemu się opieramy.

4.7/5 - (3 votes)
Komentarze zostały wyłączone.