Kryształ górski

with Brak komentarzy

Kryształ górski to bezbarwny, przezroczysty kwarc (dwutlenek krzemu). W dotyku jest zawsze chłodny ponieważ cechuje go bardzo dobre przewodnictwo cieplne oraz duża pojemność cieplna.

Nazywany kryształem górskim lub kryształem lodu, od greckiego słowa „krystallos” oznaczającego „lód”, ponieważ uważano, że kryształ jest wodą zamarzniętą tak mocno, że nigdy nie mogłaby się rozmrozić.

Kryształ górski w miejscu pracy

Amulet kryształ górski | Pióro wieczne z kryształem górskim
Amulet kryształ górski | Pióro wieczne z kryształem górskim

Kryształ górski zapewnia intelektowi siłę i klarowność, wspomagając koncentrację i pamięć oraz filtrując czynniki rozpraszające. Umożliwia realizację planów zwiększając naszą zdolność wprowadzania ich w życie. Ułatwia osobisty rozwój poprzez transformację negatywnej energii w pozytywną (zarówno tej zewnętrznej – w pomieszczeniach, jak i tej pochodzącej od innych ludzi). 

Kryształ górski to idealny amulet dla artystów, stylistów, lekarzy i uzdrowicieli, wynalazców, muzyków i tych, którzy pracują w mediach.

Zdrowotne właściwości kryształu górskiego

Uznawany jest za najsilniejszy kryształ uzdrawiający. Uważa się, że stymuluje układ odpornościowy i układ krążenia, poprawiając przepływ energii i przywracając równowagę organizmu.

Minerał jest używany w medycynie niekonwencjonalnej do wyeliminowania toksyn z ustroju, pomocy w leczeniu zaburzeń trawienia, infekcji nerek i pęcherza moczowego.

Łagodzi bolesne lub zranione miejsca, zwłaszcza oparzenia, usuwając ból i eliminując pęcherze. Może mieć korzystny wpływ na leczenie chorób skóry.

Kryształ górski | Amulet

Sfera duchowa i metafizyczna

Kryształ aktywizuje głębokie oczyszczanie duszy, wzmacniając wewnętrzną strukturę ciała, aby połączyć wymiar fizyczny z umysłem. Jego naturalną tendencją jest harmonia i połączenie między wymiarem fizycznym a duchowym.

Kryształ górski stymuluje czakrę korony i harmonizuje wszystkie pozostałe czakry. Czakra korony znajduje się na czubku głowy i jest naszą bramą do rozszerzonego wszechświata poza naszymi ciałami. Kontroluje to, jak myślimy i jak reagujemy na otaczający nas świat. Jest źródłem naszych przekonań i źródłem naszej duchowości. 

4.7/5 - (3 votes)
Komentarze zostały wyłączone.