Lapis lazuli

Lapis lazuli

with Brak komentarzy

Lapis lazuli to skała metamorficzna powstała w wyniku przeobrażeń wapieni i dolomitów. Jej głównym składnikiem jest lazuryt, minerał z gromady krzemianów zaliczany do grupy skaleniowców. Poza lazurytem, w skład lapis lazuli wchodzi kalcyt i piryt.

Nazwa pochodzi od łac. lapis (kamień) oraz arab. azul (niebo) i pers. lazhward (niebieski), nawiązując do charakterystycznej barwy minerału.

Lapis lazuli w miejscu pracy

Lapis lazuli amulet | Pióro wieczne zdobione lazurytem
Lapis lazuli amulet | Pióro wieczne zdobione lazurytem

Uznawany jest za kamień szczerości, mądrości oraz inspiracji. To doskonały amulet dla kadry kierowniczej, dziennikarzy i psychologów, pobudzający mądrość i zdrowy rozsądek. Pomaga w intelektualnej analizie, w rozwiązywaniu problemów oraz w pracy twórczej. Stymuluje pragnienie wiedzy, prawdy i zrozumienia oraz wspomaga proces uczenia się. Doskonale poprawia pamięć.

W miejscu pracy przyciąga awans, sukces i trwałe uznanie działalności zawodowej.

Zdrowotne właściwości lazurytu

Lapis lazuli poprawia krążenie i stabilizuje rytm serca. Zmniejsza zawroty głowy i obniża ciśnienie krwi,  pozytywnie wpływa na bezsenność. Lazuryt łagodzi ból i stany zapalne. Jest szczególnie skuteczny w migrenowych bólach głowy.

Ogrzewany na słońcu i następnie pocierany o skórę zmniejsza siniaki, łagodzi problemy skórne i podrażnienia po ukąszeniu owadów.

Korzystnie wpływa na stan gardła, krtani i strun głosowych. Pomaga regulować pracę gruczołów dokrewnych i tarczycy.

Uzdrawiająca energia lapis lazuli

Lapis lazuli to kryształ prawdy we wszystkich aspektach. Ujawnia wewnętrzną prawdę, sprzyja samoświadomości i akceptacji tej wiedzy. Pomaga zmniejszyć
niepokój lub stłumiony gniew i pozwala na wyrażanie siebie bez powstrzymywania się i kompromisów. Ujawnia nie tylko nasze ograniczenia, ale także możliwości rozwoju i wykorzystania swoich darów i zdolności. Wzmacnia cechy uczciwości, współczucia i prawości w kontaktach z innymi.

Lazuryt aktywuje ośrodki psychiczne w trzecim oku i równoważy energię czakry gardła. Kamień sprawia, że nasza percepcja jest wysoka. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, marzenia i wizje. Zrównoważona czakra gardła pozwala wyrazić to, co myślimy i co czujemy. Możemy przekazywać nasze pomysły, przekonania i emocje.

4.7/5 - (3 votes)
Komentarze zostały wyłączone.