Pióro kulkowe z bursztynem

Pióro kulkowe z bursztynem

with Brak komentarzy

Pióro kulkowe z bursztynem to kolejny element kolekcji Kamienie Polskie „Bursztyn”. Wyróżnia go klasyczna ponadczasowa elegancja i komfort użytkowania.

Eleganckie pióro kulkowe z bursztynem bałtyckim

Lśniąca laka, srebrne lub złote elementy wykończenia zwieńczone naturalnym bursztynem. Bursztyn wykorzystywany w naszych wyrobach pochodzi z rejonu Morza Bałtyckiego.

Pióro kulkowe – elegancki prezent na każdą okazję.

Podejmując decyzję o nabyciu pióra warto zastanowić się nad tym, jaki jego rodzaj chcemy wybrać. Wśród podstawowych typów piór możemy wyróżnić dwa – wieczne oraz kulkowe. Na zakup ma wpływ wiele czynników, takich jak praktyczność czy przywiązanie do tradycji.

Pióro wieczne jest naturalnym następcą dawnego pióra gęsiego, będącego synonimem elegancji i stylu. Pisanie nim jest ściśle uzależnione od umiejętności użytkownika. Pisanie piórem wiecznym to prawdziwa sztuka i wyzwanie, liczy się tutaj kontrola dłoni i palców, płynność ruchów i odpowiednia siła nacisku. Należy również odpowiednio dbać o pióro wieczne, aby służyło przez wiele lat.

Pióra kulkowe, jak sama nazwa wskazuje, opierają się na mechanizmie ,,kulkowym”, odpowiednim dla współczesnych długopisów. W ich przypadku atrament jest nanoszony na powierzchnię do pisania w charakterystyczny dla ,,pisaków” sposób. Pisanie piórem kulkowym nie jest obarczone ryzykiem plam ani zacieków. Nie brudzi rąk, a atrament nie wypływa z jego zakamarków.

Zalety pióra kulkowego

  • jest łatwe w obsłudze;
  • atrament nie wycieka, nie brudzi rąk;
  • pisany nim tekst nie rozmazuje się;

Wady pióra kulkowego

  • częsta wymiana wkładów z atramentem;
  • słabsze nanoszenie tuszu na papier (w porównaniu do pióra wiecznego);
  • mniejszy wybór atramentów;

 

 

 

4.7/5 - (6 votes)
Komentarze zostały wyłączone.