Pióro kulkowe zdobione krzemieniem pasiastym

Pióro kulkowe zdobione krzemieniem pasiastym

with Brak komentarzy

Pióro kulkowe z krzemieniem pasiastym to kolejny element kolekcji Kamienie Polskie „Krzemień pasiasty”. Klasyczna elegancja i komfort użytkowania długopisu.

To ekskluzywne pióro zdobione krzemieniem pasiastym jest doskonałym pomysłem zarówno na prezent biznesowy, jak również na inną ważną uroczystość.

Charakterystyka pióra kulkowego.

Jak się pisze piórem kulkowym?

Pióra kulkowe wykorzystują ten sam mechanizm, co długopis, ale wykorzystują ciekły tusz na bazie wody lub żelu. Tusz znajdujący się we wkładzie pióra kulkowego powoduje, że pióro ma styl pisania, który jest bliższy „gładkości” pióra wiecznego. Końcówka pióra jest w rzeczywistości bardzo małą kulką, która toczy się podczas pisania, powodując przeniesienie atramentu z wkładu na papier.

Przepływ atramentu w piórze kulkowym jest znacznie bardziej spójny niż w długopisie. Pisanie wymaga znacznie mniejszego nacisku, aby przenieść atrament na papier. Pisanie „kulką” wymaga mniej wysiłku, dzięki czemu piórem kulkowym możemy pisać znacznie dłużej bez przerw na odpoczynek dłoni.

Zdecydowaną zaletą piór kulkowych jest również to, że tusz na papierze wydaje się być wyraźniejszy i nasycony.

Rozmiary końcówek piór kulkowych

Pióra kulkowe są dostępne z różnymi szerokościami końcówek od 0,2 mm, poprzez 0,5 mm, 0,7 mm, 1 mm do 1,5 mm. W przeciwieństwie do piór wiecznych, końcówka zawsze pozostaje okrągła, co oznacza, że ​​szerokość linii pozostaje taka sama podczas pisania.

Komentarze zostały wyłączone.